تغییر FIRMWARE تلفن سیسکو مدل 7945

گوشی Cisco 7945G یکی از تولید های پر طرفدار شرکت سیسکو است در اين مقاله قصد داریم به برسی تغيير فريم ور تلفن سيسکو Cisco 7945 به فريمور sip بپردازيم در حالت عادی پروتکل تلفن های سيسکو SCCP ميباشد و برای اينکه بتوانین گوشی ها را به مراکز تماس SIP  متصل نماييم لازم است تا فريمور گوشيها به پروتکل SIP تغيير کند برای اين کار مراحل زير مورد نياز ميباشد.

آموزش های زیادی برای کانفیگ و تغییر فریم ور تلفن سیسکو 7945 وجود دارد اگر این آموزش را بدرستی انجام دهید تلفن شما بدون مشکل رجیستر خواهد شد.

تلفن سيسکو 7945 فايل های فريمور خود را از طريق TFTP دريافت ميکند برای انجام اينکار ما از نرم افزار TFTP32 استفاده ميکنيم و تنظيمات آن را مطابق مراحل زير انجام ميدهيم

دانلود فریمور سیپ تلفن سیسکو 7945 لینک دانلود

در فايل فريمور تلفن سيسکو 7945 فايلی به نام SEP##########.conf وجود دارد که اين فايل کانفيگ تلفن سيسکو ميباشد کافيست اسم فايل را به مک گوشی و با حروف بزرگ تغيیر دهيد SEP<MAC Address>.cnf سپس فايل را با يک ويرايشگر باز کرده و مقادير مربوط به اطلاعات داخلی و سرور را براي کانفيگ گوشی سيسکو وارد کنيد.

در فایل کانفیگ مربوط به سیسکو 7945 موارد زیر را پیدا کرده و با اطلاعات سرور و داخلی خود جایگزین نمایید مابقی گزینه ها را به صورت پیشفرض قرار دارد و نیاز به تغییر نمیباشد.

<name>192.168.1.10</name>
<processNodeName>192.168.1.10</processNodeName>
<featureLabel>192</featureLabel>
<contact>192</contact>
<name>192</name>
<displayName>192</displayName>
<authName>192</authName>
<authPassword>1234Abc</authPassword>


سپس تنتظیمات کارت شبکه را به صورت زير تغيير ميدهيم.

                           

در نرم افزار TFTP32 تنظيمات زير را انجام ميدهيم.

در تب TFTP در قسمت Base Directory مسير فايل فريمور تلفن سيسکو را وارد ميکنيم.

                         


                         

حال تلفن سيسکو را به کامپيوتر متصل کرده و کليد # را نگه داشته سپس برق دستگاه را وصل نماييد بعد از اينکه چراغ های روی گوشی به حالت چشمک زن در امد کد زير را وارد نماييد در هنگام بوت شدن با نرم افزار TFTP ارتباط برقرار کرده و فایل‌ های Firmware جدید را دریافت می‌کند.

کد ريست تلفن برای  گوشی سیسکو مدل 7945 کد ها به ترتیب از 1 تا # وارد نمایید.

0#*123456789

همچنن شما میتوانید با راه اندازی یک TFTP SERVER در شبکه خود و قرار دادن آپشن 150 روی DHCP خود این امکان را فراهم نمایید که به محض متصل کردن تلفن های سیسکو به صورت خودکار TFTP SERVER خود را گرفته و فایل های فریمور سیسکو را دریافت نماید همچنین اگر از سیپ سرور های اپن سورس نظیر ایزابل استفاده میکنید میتوانید فایل های مربوط به کانفیگ تلفن سیسکو را داخل TFTP ایزابل قرار دهید و دیگر نیازی به راه اندازی TFTP دیگری برای کانفیگ تلفن های سیسکو ندارید.

دانلود فریم ور سیپ تلفن سیسکو 7945 لینک دانلود

آموزش تغییر فریمور تلفن‌ سیسکو مدل 7911

آموزش تغییر فریمور تلفن‌ سیسکو مدل 7940 و آموزش تغییر فریمور تلفن‌ سیسکو مدل 7960