مقالات

14 تا از مزایا و امکانات voip

در این مقاله قصد داریم تا برخی از مزایای ویپ و کاربردهای آن را به صورت مختصر شرح دهیم

Voip یا Voice Over IP را میتوان یک انقلاب در صنعت مخابرات دانست اگر به درستی با کاربرد های ویپ اشنایی ندارید بهتر است در این مقاله با کاربردها و مزایای استفاده از ویپ آشنا شوید.

مزایا امکانات استفاده از سیستم تلفنی voip

1. کاهش هزینه ها در تماس ها

یکی از مزایای استفاده از سیستم های تلفنی کاهش هزینه ها می باشد بدین صورت که می توان با ارتباط دفاتر مختلف از طریق بستر شبکه و اینترنت و استفاده از سیستم تلفنی ویپ تماس های رایگان برقرار نموده و در کاهش هزینه های تماس صرفه جویی کرد.

2. استفاده از سیستم تلفنی ویپ برای اتصال دفاتر مختلف

با استفاده از سیستم تلفنی این امکان برای شما فراهم می شود که از طریق بستر شبکه و اینترنت ارتباط بین دفاتر و شعب ارتباط داخلی به داخلی برقرار نمود  با استفاده از این قابلیت این امکان فراهم می شود تا تمامی کارمندان براحتی با یکدیگر در ارتباط باشند.

3.عدم نیاز به سیم کشی جداگانه برای سیستم تلفنی و استفاده از شبکه موجود برای سیستم تلفنی ویپ

بر خلاف سیستم های آنالوگ و سنتی که نیاز است برای هر داخلی سیم کشی جداگانه کشیده شود با استفاده از بستر شبکه موجود  که برای هر سیستم کامپیوتری در نظر گرفته شده است و یا با استفاده از سیستم بیسیم می توان سیستم تلفنی را پیاده سازی نمود و درنتیجه این امر سبب کم شدن هزینه‌ها خواهد شد.

4. ارتباط کنفرانس تصویری از دیگر امکانات voip

سیستم تلفنی ویپ این قابلیت را فراهم می‌کند تا با استفاده از تلفن های نرم افزاری و یا تلفن های سخت افزاری کنفرانس تصویری برقرار کرد.

 

5. گزارشات فوق حرفه‌ای

با استفاده از ماژول گزارش گیری حرفه ای در سیستم های تلفن شبکه این امکان برای شما فراهم می شود تا تمام تماس های ورودی و خروجی به مرکز تلفن را با استفاده از نمودارهای حرفه ای مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و همچنین میزان عملکرد هر اپراتور در تماس های جواب داده شده بی پاسخ و از دست رفته را به صورت حرفه ای مورد تحلیل قرار داد.

 

6. قابلیت ارتباط انواع CRM های موجود در بازار

با استفاده از سیستم تلفنی ویپ ابن قابلیت فراهم می‌شود که سیستم های CRM و اتوماسیون اداری موجود در بازار و شرکت ها را به سیستم تلفنی متصل نمود سپس هنگامی که شخص یا شرکتی با شما تماس می گیرد در صفحه کامپیوتر پاسخگو صفحه ای باز میشود و در صورتی که شماره تماس گیرنده از قبل در آن شما ذخیره شده باشد تمامی اطلاعات و فعالیت های گذشته تماس گیرنده برای پاسخگو ظاهر خواهد شد همچنین اگر شماره تماس گیرنده در سیستم موجود نباشد میتوان به صورت سریع شماره تلفن و اطلاعات جدید را در CRM ذخیره نمود.

 

7. استفاده از تلفن های نرم افزاری و عدم نیاز به گوشی‌های سخت افزاری

استفاده از سیستم تلفنی علاوه بر استفاده از تلفن های سخت افزاری می توانید با استفاده از تلفن های نرم افزاری داخل کامپیوتر و یا موبایل خود  تماس های وارده به سیستم تلفنی را پاسخگو باشید  با استفاده از این تلفن های نرم افزاری نیاز به هزینه های بالاتر برای خرید تلفن های سخت افزاری نخواهید داشت  ولی در حالت کلی استفاده از تلفن های سخت افزاری پیشنهاد می شود.

8. امکان ضبط مکالمات

یکی از پرکاربرد ترین قابلیت های سیستم تلفنی ضبط مکالمات است با استفاده از سیستم تلفنی voip میتوان تمامی تماس های ورودی و خروجی را به صورت کامل ذخیره نمایید  در مواقعی که نیاز باشد می توانید با مراجعه به گزارش های سیستم تلفنی مکالمات ضبط شده خود را مشاهده نمایید.

9.ارتباط رایگان بین شعب و دفاتر از طریق امکانات voip

با استفاده از سیستم تلفنی می توانید به صورت رایگان بین دفاتر و شعب مختلف ارتباط صوتی کنفرانس تصویری و ارتباط متنی برقرار کرد.

 

10. امکان جابجایی سریع کارمندان در محیط شرکت

در سیستم های سنتی و آنالوگ برای تغییر یک داخلی از مکانی به مکان دیگر نیاز هست که تمامی سیم بندی ها به صورت فیزیکی تغییر کند ولی در سیستم تلفنی voip  کافی است تلفن سخت افزاری خود را از شبکه جدا نموده  در محل جدید به شبکه وصل کنید.


11. مقایس پذیری بالا از مزایای ویپ

اگر از سیستم های تلفنی اپن‌ سورس استفاده نمایید این قابلیت برای شما فراهم می شود که با توجه ریسورس سرور شما به صورت نامحدود در سیستم خود داخلی ایجاد نموده چندین صف پاسخگویی چندین منشی دیجیتال IVR چندین صندوق صوتی و … داشته باشید و این از مزایای مقیاس پذیری بالای این سیستم می باشد.

12. ارسال و دریافت فکس به صورت نرم افزاری

یکی دیگر از مزایای سیستم تلفنی voip استفاده از فکس نرم افزار می باشد با استفاده از این سیستم برای شما این امکان فراهم می شود که تمامی فکس های ورودی و خروجی خود را یه صورت فایل PDF دریافت و ارسال نماییم و در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید.

 

13. امکان اتصال به خطوط دیجیتال سیپ ترانک

امکان خرید و اتصال خطوط تلفنی از ISP ها و شرکت های ارایه دهنده خطوط تلفن یا سیپ ترانک در سیستم های ویپ با استفاده از کمترین هزینه یکی دیگر از مزایای voip است.

14. استفاده از انواع ماژول های تلفنی نظیر

ماژول تماس گیر خودکار

با استفاده از این قابلیت در سیستم های تلفنی ویپ این امکان برای شما فراهم می شود که کمپین های تبلیغاتی خود را در سیستم ایجاد نموده و سیستم به صورت خودکار با شماره های وارد شده در کمپ تماس گرفته و پیغام تبلیغاتی را پخش کند.

ماژول مانیتورینگ حرفه ای صف و تماس های سیستم

با استفاده از ماژول های حرفه ای مانیتورینگ می توانید همه تماس های ورودی و خروجی تعداد تماس های پاسخ داده شده از دست رفته و 100 ها پارامتر دیگر مربوط یه ان روز را در سیستم تلفنی را به صورت کاملا لایو و زنده مشاهده کرد.

ماژول شنود آنلاین

با استفاده از این ماژول در سیستم تلفنی ویپ ادمین سیستم یا سوپروایزر در صورت نیاز میتواند وارد یک مکالمه ای شده و آن را به طور کاملا نامحسوس شنود کرد.

ماژول پیجینگ تحت شبکه و پخش اذان

با استفاده از اسپیکرهای تحت شبکه میتوان سیستم تلفنی را به سیستم صوتی متصل نمود و علاوه بر پیج کردن از هر منطقه جغرافیایی میتوان با استفاده از ماژول قابل برنامه ریزی اقدام به پخش خودکار اذان یا موزیک در زون های متفاوت نمود.

ماژول نظرسنجی اپراتورها

با استفاده از این ماژول سیستم تلفنی در آخر مکالمه نسبت به عملکرد پاسخگویی اپراتورها از تماس گیرنده نظر سنجی میکند و نتیجه آن را در به صورت گزارش در اختیار شما قرار میدهد.

ماژول دفترچه تلفن با قابلیت تماس سریع

با استفاده از این ماژول سیستم تلفنی ویپ این قابلیت را به هر کاربری میدهد که داخل سیستم تلفنی voip شماره های عمومی و خصوصی ایجاد نمایید و در صورت لزوم با کلیک روی هر شماره نسبت به شماره گیری سریع ان اقدام نمایید.

ماژول ارسال SMS

با استفاده از این ماژول در سیستم تلفنی voip میتوان نسبت به ارسال پیام تشکر یا ارسال ادرس یا شماره حساب و موارد مختلف از طریق اتصال پنل sms به سیستم ویپ اقدام کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *