مقالات

آموزش راه اندازی گیت وی نیوراک

نیوراک در واقع نام یک کمپانی بزرگ است. کمپانی نیوراک از جمله بزرگترین تولید کننده‌های محصولات ویپ در جهان است. این شرکت محصولات خود را با تنوع بالا تولید و به بازار عرضه می‌کند. محصولاتی همچون  گیت وی ویپ، تلفن تحت شبکه و تلفن کنفرانس که در تمام دنیا قابل استفاده هستند در فهرست کارهای این برند قرار دارند. در این شرکت گیت وی های HXوMX به عنوان محصولات تحت SOHO تولید می‌شوند که بیشتر برای صنایع کوچک مناسب هستند و در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این محصولات ازStability خوبی بهرمند هستند. به همین دلیل به یکی از پر فروش‌ترین گیت وی ویپ‌ها در ایران تبدیل شدند. امروز قصد داریم تا اطلاعات جامع و مفیدی درباره گیت وی نیوراک در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی گیتوی نیوراک

گیت وی نیوراک شامل گیتوی از نوع آنالوگ و گیتوی دیجیتال می‌شوند. کاربرد گیتوی آنالوگ در بین خطوط تلفن شهری و تلفن‌های همراه آنالوگ است. پورت‌های این گیتوی‌ها شامل FXOوFXS می‌شود؛ به علاوه گیتوی‌های دیجیتال برای متصل کردن خط‌های E1 به VIOP استفاده می‌‌شوند. عملکرد گیتوی‌های نیوراک در برقراری تماس، انتظار تماس، مسیردهی تماس، کنفرانس سه طرفه و کالر آی دی است. سرعت بالای این گیت‌ وی‌ها سبب شده تا در بالاترین ترافیک‌های تماسی مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله مزیت این گیت وی، قابلیت مدیریت از را ه دور است که پشتیبانی از آن را در همه مکان‌ها ممکن می‌سازد.

گیت وی نیوراک

چگونگی راه اندازی گیت وی MX8Gو‌HX4G سریG

برای نصب و راه‌اندازی گیت وی‌ها اولین مرحله که مهم‌ترین مرحله هم هست پیدا کردن آی پی دستگاه است. آی پی برای پیکربندی گیت وی نیوراک استفاده می‌شود. به طور معمولی آیدی پیش فرض در تمام گیت وی‌ها 192.168.2.218 است که این عدد را در دفترچه راهنمای گیت وی هم می‌‌توانید پیدا کنید. بعد از گذراندن این مرحله شما می‌توانید مراحل بعدی نصب گیت وی نیوراک را انجام دهید که در ادامه به مراحل این کار می‌پردازیم.

رمز ورود گیت وی نیوراک سری G

در سری‌های گذشته گیت وی نیوراک‌ها برای مثال سری E همه دستگاه‌ها دارای یک رمز پیش‌ فرض بودند. اما در سری جدید این دستگاه یک رمز تصادفی برای هر دستگاه در نظر گرفته شده است.  می‌توانید رمز تصادفی را روی برچسب توضیحات دستگاه که در زیر آن قرار دارد پیدا کنید. این رمز متعلق به حساب کاربری Adminبرای ورود به محیط کاربری تحت وب او است.

پسورد گیتوی نیوراک سری HX4E

پسورد این نمونه از گیتوی‌های نیوراک عبارت(( HX4)) است. البته توصیه می‌شود که به محض اولین ورود به پنل وب گیت وی های سری Eآن را تغییر دهید.

تغییر رمز وب گیت وی ‌های نیوراک

در حالت پیش فرض برای گیتوی‌های نیوراک سری G دو حساب کاربری وجود دارد که Admin و Operator نام دارند. بعد از ورود لازم است تا رمز عبور از پیش تعیین شده برای ادمین را تغییر دهید؛ به علاوه می‌توانید برای اپراتور نیز رمز عبور تعیین کنید. حساب کاربری اپراتور دسترسی محدودی دارد و شما تنها می‌توانید به کمک آن اطلاعات را ببینید.

تعین رمز برای shhگیت وی های نیوراک

در اولین مرحله از پیکربندی لازم است که شما برای پروتکل shh دسترسی ایجاد کنید. در مرحله بعد هم باید برای کاربران rootو Oprator رمز قرار دهید. کاربرد این دسترسی برای زمانی است که شما رمز گیت وی خود را فراموش کردید در این زمان با کمک این دسترسی می‌توانید آن را بازیابی کنید.

تنظیمات مخابراتی پیش فرض مناسب ایران

در گیتوی تنظیمات مربوط به مخابرات با عنوان Toneقرار گرفته است. تنظیمات مربوط به tone,ring Bakh و Busyوجود دارد. با انتخاب ایران به عنوان کشور، تنظیمات به شکل خودکار متناسب با خطوط مخابراتی ایران خواهد شد. البته نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که از آن جایی که در هر مرکز مخابراتی، تجهیزات خاصی نصب شده و استاندارد دقیقی در آن وجود ندارد، ممکن است تنظیمات به درستی کار نکند. در صورتی که تنظیمات پیش‌فرض به شکل صحیحی عمل نکرد، لازم است تا تنظیمات پیکربندی را به شکل دستی تنظیم کنید.

سخن پایانی

با خرید گیت وی نیوراک و راه اندازی آن  می‌توانید چندین سانترال مختلف را بهم وصل کرد تا یک شبکه تلفنی گسترده ایجاد کرد. با کمک گیت وی نیوراک می‌توان چندین خط تلفن شهری سانترال را از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل کرد و هزینه تماس‌های تلفنی را تا حد زیادی کاهش داد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *