تلفن کنفرانس

تلفن کنفرانس چیست؟

یکی از بهترین دستگاه ها برای تبادل فعال و بی ‌درنگ گفتار و اطلاعات بین افراد مختلف تلفن کنفرانس است.  این تلفن یک نوع خاص از دستگاه است زیرا برای پاسخگویی به نیازهای کسانی که در کنفرانس تلفنی شرکت می کنند، طراحی شده است. این تلفن ممکن است به عنوان گوشی کنفرانس صوتی نیز شناخته شود.

یک تلفن کنفرانس می تواند تعدادی ویژگی مرتبط با تلفن تحت شبکه معمولی داشته باشد. تلفن های کنفرانس اغلب دارای چندین میکروفون در دستگاه ها هستند. آن ها همچنین می توانند از نمایشگر های کریستال مایع (LCD  ) برای کمک به تماس گیرندگان و مدیریت بهتر تماس های ورودی و خروجی خود استفاده کنند.

ویژگی های تلفن کنفرانس

گوشی کنفرانس ممکن است شامل گزینه‌ های تماس کنفرانس و لغو اکو باشد. علاوه بر این، یک این تلفن می ‌تواند همان ویژگی ‌های تلفن معمولی را داشته باشد، مانند شماره ‌گیری سریع، بی‌ صدا کردن، فلاش و کنترل صدا.

از آنجایی که کنفرانس معمولاً در یک محیط تجاری یا شرکتی انجام می شود، گوشی کنفرانس برای کار در این محیط ها مجهز است. به عنوان مثال، یک گوشی کنفرانسی ممکن است با یک تلفن استاندارد متفاوت باشد زیرا ممکن است طراحی صاف داشته باشد و به راحتی روی میز قرار گیرد.

همچنین می ‌تواند دارای بلندگو ها و میکروفون ‌هایی باشد که چندین نفر بتوانند با تلفن صحبت کنند و صدای فرد طرف خط را از هر قسمتی از اتاق بشنوند.

اگرچه تلفن‌ های کنفرانس عمدتاً برای برقراری تماس‌ های محلی، ملی و بین‌ المللی واضح طراحی شده‌ اند، اما ممکن است دارای پیشرفت‌ های فناوری باشند که ممکن است برای صاحبان مشاغل مورد علاقه باشد. برخی از تلفن های کنفرانس ممکن است دارای قابلیت های ویدئویی باشند که اتصال تماس گیرنده را آسان تر می کند.

به این ترتیب یک جلسه کنفرانس از راه دور می تواند با کلیک یک دکمه به یک جلسه ویدئو کنفرانس نیز تبدیل شود. همچنین می توان داده ها را با استفاده از مدل های خاصی از تلفن های کنفرانس بین تماس گیرندگان منتقل کرد.

تنظیم تلفن بسته به سازنده و مدل آن می تواند آسان باشد. برخی از تلفن‌ های کنفرانسی فرآیندهای راه‌ اندازی ساده ‌تری دارند و معمولاً یک تلفن می ‌تواند پس از انجام چند مرحله و در عرض چند دقیقه راه ‌اندازی شود. بسیاری از این محصولات از قبل دارای کابل های اتصال ویژه ای هستند که برای کار به آن ها نیاز دارند.

کنفرانس تلفنی چه کاربردی دارد؟

امروزه در جهان، اینترنت در ارتباطات بین انسان‌ها حرف اول را می‌زند و گفتگوی بین افراد را آسان کرده است. با این وجود تلفن همچنان جایگاه خود را در بین افراد از دست نداده است و همچنان از آن استفاده ‌های زیادی می ‌شود. برای مثال کنفرانس‌ های زیادی از طریق آن برگزار می شود. زمانی ‌که از کنفرانس صحبت می ‌کنیم به این معنا نیست که تنها شرکت ها یا سازمان های خاصی بتوانند از آن استفاده کنند، بلکه عموم مردم می توانند در موقعیت های مختلف حتی زمانی که در خانه هایشان هستند، به صورت چند نفره با یکدیگر تماس بگیرند.

کنفرانس ‌های تلفنی برای شرکت ‌ها و همچنین سازمان ‌ها بهترین گزینه برای برگزاری جلساتشان است؛ زیرا در زمان آن‌ ها صرفه جویی می‌ شود و دیگر نیازی نیست که همه افراد در یک مکان خاص برای برگزاری جلسات حضور داشته باشند، بلکه به راحتی با یک کنفراس تلفنی به صورت غیر حضوری کنفرانس خود را اجرایی می ‌کنند و در هزینه ‌های ارتباطی آن‌ ها نیز صرفه جویی می ‌شود.

قابلیت کنفرانس تلفن چیست؟

قابلیت کنفرانس تلفن به معنای یک اتصال تلفنی یا شبکه بین شرکت کنندگان در شهرهای دورافتاده یا مکان های کاری است.. انواع مختلفی از کنفرانس از راه دور وجود دارد که ساده ترین شکل آن شامل استفاده از یک بلندگو در هر مکان برای برگزاری یک کنفرانس صوتی است.

کنفرانس از راه دور پیچیده تر شامل تبادل صدا، ویدئو و داده است. اصطلاح تله کنفرانس همچنین می تواند به یک رویداد زنده اشاره کند که از طریق ماهواره به مکان های مختلف به طور همزمان مخابره می شود.

اگرچه قابلیت کنفرانس تلفن از راه دور یک اصطلاح گسترده است که شامل گزینه ‌های مختلفی می ‌شود ولی اصول اولیه همه کنفرانس‌ های راه دور شامل استفاده از تجهیزات مخابراتی، کاربران در مکان ‌های مختلف و ارتباط مشترک بین شرکت ‌کنندگان است.

گرافیک صوتی، شکل دیگری از کنفرانس از راه دور است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا علاوه بر صدا، گرافیک و اسناد، ویدیو ها را نیز به اشتراک بگذارند. و شامل تجهیزات اضافی مانند  اسکنر ها و پایانه های داده صوتی است.

کنفرانس تلفنی با تلفن ثابت

شاید تا این لحظه نمی ‌دانستید که با تلفن ثابت هم می‌ توانید همزمان با چند نفر مکالمه داشته باشید، اما در ادامه ما شما را با این قابلیت آشنا می ‌کنیم تا در صورت نیاز، بدون صرف وقت و هزینه اضافی با افراد مورد نظر ارتباط بگیرید.

با تلفن ثابت می توانید کنفرانس سه طرفه ایجاد کنید درواقع گوشی را تبدیل به گوشی کنفرانسی خواهید کرد. تماس سه طرفه به شما امکان می‌دهد همزمان با دو نفر صحبت کنید یا با یک نفر به طور خصوصی صحبت کنید در حالی که دیگری در حالت انتظار است. می ‌توانید از تماس سه ‌طرفه بدون اشتراک استفاده کنید.

ایجاد کنفرانس سه طرفه
کنفرانس سه طرفه یکی دیگر از روش‌ های ارتباطی است که افراد می ‌توانند از آن استفاده کنند.

برای ایجاد کنفرانس سه طرفه شرایط و مراحلی وجود دارد که در ادامه به آن می‌ پردازیم.

اولین تماس گیرنده را با فشار دادن کلید Link یا Flash  در حالت انتظار قرار دهید (اگر این کلید به وضوح روی صفحه کلید نشان داده نشده است، دفترچه راهنمای کاربر تلفن خود را بررسی کنید). سپس سه بوق کوتاه و به دنبال آن صدای شماره گیری معمولی را خواهید شنید.
شماره طرف دوم را برای تماس بگیرید. به محض اینکه دومی پاسخ داد، دوباره کلید Link یا Flash  را فشار دهید تا کنفرانس سه طرفه برقرار شود. (بسته به نوع تلفنی که دارید، ممکن است نیاز باشد سوئیچ قلاب را فشار دهید.)
اگر خط مهمانی که می خواهید اضافه کنید مشغول است، پاسخی وجود ندارد، یا شماره اشتباهی گرفته اید، کلید Link یا Flash  را دو بار فشار دهید تا به مهمان اول خود برسید.

انواع تلفن‌ ها برای تماس کنفرانسی

1.بیسیم خانگی
همانطور که از اسم این تلفن پیداست، این نوع تلفن بدون سیم است و شخص در منزل می ‌تواند درموقعیت ‌های مختلفی قرار بگیرد و مکالمه داشته باشد و دیگر نیازی نیست که در یک مکان مشخص که تلفن قرار گرفته است بنشیند و صحبت کند.

این تلفن در قیمت‌ های مختلف و با رنگ و مدل‌ های خیلی زیادی در بازار وجود دارد که شخص با توجه به سلیقه  خود می ‌تواند یکی از آنها را انتخاب کرده و خریداری کند.

2.تلفن‌ های سانترال
از این نوع تلفن بیشتر درشرکت ها استفاده می‌ شود. در شرکت‌ ها و اداره ها همه تلفن ها را با استفاده از دستگاه سانترال به یکدیگر متصل می ‌کنند تا در هزینه‌ ها صرفه جویی شود. تمامی تماس هایی که در سازمان انجام شود رایگان است.

در خرید تلفن کنفرانس به چه چیزی توجه کنیم؟

تلفن کنفرانس انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها در سطح و اندازه‌ های متفاوتی طراحی شده و به بازار آمده اند. هنگام خرید این محصول، مصرف کنندگان باید ابتدا نیازهای خود را ارزیابی کنند تا ببیند که چه نوع تلفن کنفراسی برای آن‌ ها و انجام کارهایشان بهتر است. برخی از این تلفن کنفرانس ‌ها در سطوح فوق العاده بالایی طراحی شده اند. علاوه بر این موضوعات، کیفیت صدا و تصویر آن یکی دیگر از نکاتی است که شخص در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا این نکات در کیفیت کنفرانس و برگزاری آن به شدت تاثیر گذار خواهد بود. برخی از این تلفن ها برای موقعیت های خاص مناسب تر هستند و شما می ‌توانید با توجه به کنفرانس و برگزاری آن، نوع تلفن خود را انتخاب کنید.

همچنین خرید تلفن کنفرانس باید از مراکز معتبری انجام گیرد. برای صرفه جویی در وقت و هزینه های خود شیوه اینترنتی بهترین روش است.

قیمت تلفن کنفرانس

برای آگاهی از قیمت تلفن کنفرانس می توانید از طریق واتساپ و یا شماره تماس های مجموعه اقدام نمایید تا از قیمت روز تلفن های کنفراس را مطلع شوید. در ضمن کارشناسان ما پاسخگوی سوالات فنی و تخصصی شما عزیزان می باشند.

جمع بندی

تلفن کنفرانس امروزه کار بسیاری از افراد را آسان کرده است به گونه ای که خیلی از جلسات مهم با استفاده از این روش برگزار می‌شوند.

این روش طرفدارای خیلی زیادی دارد و اکثر ارگان ها از آن استفاده می ‌کنند؛ زیرا سرعت آنها در انجام کارها را بالا می‌برد.

شما با خواندن این مقاله با تلفن کنفرانس و کاربرد های که دارد آشنا شدید. برای اینکه بتوانید با خیال راحت تلفن کنفرانس خریداری کنید، برایتان توضیح داده ایم که چه نوع تلفنی، برای چه فضای مناسب است و با چه کیفیتی باید خریداری کنید.

در اینجا قابلیت ‌های این تلفن برای شما به طور کامل توضیح داده شده است، و طریقه ایجاد تماس کنفرانسی را نیز برایتان توضیح داده ایم.  در صورتی که از این مدل ارتباط تا کنون استفاده کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

 

 

نمایش 1–12 از 13 نتیجه

Polycom SoundStation 2W پلیکام

دستگاه تلفن کنفرانسی آنالوگ می باشد. یک تلفن کنفرانس جدید و پیشرفته با امکانات و قابلیت های کاربردی از سری

Polycom SoundStation IP 7000

Polycom SoundPoint IP 7000   Polycom SoundPoint IP 7000 پلیکام تلفن کنفرانسPolycom SoundPoint IP 7000 پلیکام که از ارتباطات آی

YEALINK CP900

تومان10.200.000
اسپیکرفون پرتابل یالینک مدل سی پی CP900 یک نمونه با کیفیت اسپیکرفون است که برای جلسات حداکثر تا ۶ نفر

Yealink CPW90

Yealink CPW90   میکروفون بی سیم Yealink CPW90 به تلفن کنفرانس CP960 متصل می شود. میکروفون وایرلس یالینک CPW90 به

Yealink Video Conferencing IP Phone VCP40

Yealink Video Conferencing Phone VCP40   ویدیو کنفرانس VCP40 YEALINK یک ویدیو کنفرانس فوق العاده برای تجربه واقعی کنفرانس رو

تلفن تحت شبکه یالینک VP59

تومان38.280.000
تلفن VP59 یالینک با استفاده از تماس تصویری هوشمند مدل پرچم دار این سری است که مناسب برای اتاق های

تلفن کنفرانس سیسکو 8831

افزایش پوشش دهی در اتاق کنفرانس کنترل پنل سیمی نمایشگر LCD تک رنگ ۳٫۵ اینچی backlit سازگار با پلت فرم

تلفن کنفرانس مدل Yealink CP960

تلفن کنفرانس مدل Yealink CP960 دارای سیستم عامل اندروید نسخه 5.1 می باشد. شما بر روی گوشی تلفن CP960 قادر

گوشی تلفن کنفرانس Yealink CP930W

تلفن های کنفرانس انواع مختلفی دارند. یکی از این سیستم ها، گوشی تلفن کنفرانس Yealink CP930W است که یک گزینه