سوئیچ سیسکو

سوئیچ سیسکو چیست؟

سوئیچ ها جزءاصلی هر شبکه هستند. آن ها چندین دستگاه (کامپیوتر، نقاط دسترسی بی سیم ، چاپگرها و سرورها) را در یک شبکه، در یک ساختمان یا محوطه دانشگاه به هم متصل می کنند. یک سوئیچ سیسکو به دستگاه های متصل اجازه می دهد تا اطلاعات را به اشتراک بگذارند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

سیسکو در زمینه تولید سوئیچ شبکه و پشتیبانی از آن توانسته به خوبی بازار را در دست بگیرد و سوئیچ ها را در انواع مختلف برای کسب و کارهای گوناگون و با توجه به نوع و گستردگی شبکه ای که از آن استفاده خواهید کرد؛به بازار عرضه کرده است به همین خاطر خرید سوئیچ سیسکو بسیار رواج پیدا کرده است.

انواع سوئیچ های سیسکو

سوییچ های سیسکو از انواع، طرح ها و مدل های مختلفی برخوردار هستند که هر کدام با ویژگی های منحصر به فرد خود برای کاربرد های متفاوت در زمان و مکان مناسب طراحی شده اند. در ادامه به بررسی انواع سوئیچ های سیسکو خواهیم پرداخت.

سوئیچ های مدیریت نشده

این محصول بدون پیکر بندی آماده استفاده می باشد. در واقع سوئیچ های مدیریت نشده اجازه هیچ گونه تغییری در پیکربندی را نخواهند داد؛ به همین دلیل نیازی به اولویت بندی بسته ها در استراتژی انتقال داده در این نوع سوئیچ ها را ندارید. پس سوئیچ های مدیریت نشده یا همان غیر مدیریتی به گونه ای طراحی شده اند که به محض متصل شدن به برق و روشن شدن کارشان آغاز می شود و لازم نیست کار خاصی مانند تنظیمات برای کانفینگ سوئیچ انجام شود.

این محصولات عموماً برای ارائه اتصال اولیه در نظر گرفته شده اند. آن ها اغلب در شبکه های خانگی یا هر جایی که به چند پورت اضافی نیاز دارید، مانند پشت میز، آزمایشگاه یا اتاق جلسه استفاده می شوند. از جمله کاربردهای دیگر این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیشتر جهت اتصال دستگاه های لبه ای در شبکه سوئیچ های کنترل نشده مجهز به شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • گاهی در یک شبکه کوچک مستقل فقط با چند دیوایس کاربرد دارد.
  • برای استفاده در هر شبکه تجاری که قصد داشته باشید نصب نقاط دوربین یا دسترسی به بی سیم را ساده و راحت کند.
  • برای نظارت مبتنی بر مشاغل کوچک SOHO مناسب هستند.

سوئیچ های مدیریت شده

سوئیچ های مدیریت شده نسبت به سوئیچ های مدیریت نشده امنیت و ویژگی ها و انعطاف بیشتری به شما می دهند. انواع مدیریت شده را متناسب با شبکه خود پیکربندی کنید. با این افزایش کنترل، می توانید بهتر از شبکه خود محافظت کنید. حتی می توانید کیفیت خدمات را برای کاربران بهبود بخشید.

سوئیچ های مدیریت شده یا مدیریتی، کاملا قابلیت کانفینگ را دارند و می توانند روی کارایی شبکه تاثیر گذار باشند. این سوئیچ ها برای شبکه های بزرگ و شبکه هایی که دارای برنامه های حساس هستند بسیار لازم و ضروری است؛ همچنین این سوئیچ ها امکان دسترسی به تنظیمات و توانایی نظارت بر دستگاه ها را از راه دور دارند. سوئیچ های مدیریت شده دارای ویژگی ها و قابلیت هایی هستند که به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • محدود کردن نرخ پهنای باند
  • توانایی اعمال تنظیمات کیفیت QoS
  • جهت ایجاد پویایی و جلوگیری از تشکیل ناخواسته حلقه در شبکه از پروتکل درخت پوشا پشتیبانی می کند.
  • پشتیبانی از VLAN
  • ایجاد چندین پیکربندی STP

سوئیچ های ۲ لایه و چند لایه

 یک سوئیچ شبکه اترنت ۲ لایه در لایه پیوند داده مدل OSI  این نوع  بر اساس آدرس های MAC مقصد موجود در فریم، در مورد فریم های ارسالی تصمیم می گیرند.
یادآوری شبکه‌ های اولیه: دامنه برخورد سوئیچ فقط پورت به پورت است زیرا هر پورت سوئیچ شبکه و دستگاه پایانی مرتبط با آن دامنه برخورد خودش است.

  هیچ اختلافی در رسانه وجود ندارد. بنابراین همه هاست ها می توانند در حالت تمام دوبلکس کار کنند. به مفهومی دیګر می توانند داده ها را همزمان دریافت و ارسال کنند

مفهوم نیمه دوطرفه قدیمی است. این مفهوم  فقط برای هاب ها و سوئیچ های قدیمی تر 10/100 مگابات بر ثانیه اعمال می شود. دلیل این کار این است که 1 گیگابیت در ثانیه به طور پیش فرض در حالت دوطرفه کامل عمل می کند.
هنگامی که یک سوئیچ در حالت store-n-forward است ، فریم برای خطا بررسی می شود. فریم هایی با بررسی افزونگی چرخه ای معتبر CRC  بازسازی و ارسال می شوند.
برخی از مدل‌ ها، بر اساس خواندن اطلاعات لایه ۲ و بررسی CRC ، فریم‌ ها را تغییر می ‌دهند که به آن سوئیچینگ برش گفته می شود.
مدل ۲ لایه سوئیچ سیسکو تأخیر انتقال فریم را کاهش می دهد زیرا کل فریم قبل از ارسال به پورت دیگر ذخیره نمی شود. تأخیر سوئیچینگ کمتر برای برنامه های کاربردی کم تأخیر مانند برنامه های معاملاتی الگوریتم موجود در مرکز داده مفید است.
فرض بر این است که کارت رابط شبکه دستگاه پایانی NIC یا یک پروتکل سطح بالا در نهایت فریم بد را دور می اندازد.

مزایای سوئیچ شبکه

سوئیچ ها سخت افزار شبکه ای هستند. آن ها با اتصال همه دستگاه ها از جمله رایانه ها، چاپگرها و سرورها در یک شبکه تجاری کوچک، اشتراک منابع را تسهیل می کنند. به لطف سوئیچ شبکه ای ، این دستگاه‌های متصل می‌توانند اطلاعات را به اشتراک بگذارند و با یکدیگر صحبت کنند، بدون توجه به اینکه در کجای ساختمان یا دانشگاه هستند. ایجاد یک شبکه کسب و کار کوچک بدون Switch هایی برای اتصال دستگاه ها به یکدیگر امکان پذیر نیست.

هاب شبکه یک نقطه اتصال مرکزی برای دستگاه های موجود در یک شبکه محلی LAN است. با این حال، مقدار پهنای باندی که کاربران می توانند در یک شبکه مبتنی بر هاب به اشتراک بگذارند، محدود است.

هر چه دستگاه های بیشتری به آن اضافه شود، زمان بیشتری طول می کشد تا داده ها به مقصد برسند. یک سوئیچ بر این محدودیت و سایر هاب های شبکه غلبه می کند.

یک شبکه بزرگ ممکن است شامل چندین سوئیچ باشد. این سیستم گروه های مختلف سیستم های کامپیوتری را به هم متصل می کند. این دستگاه ها معمولاً به یک روتر متصل می شوند. روتر نیز به دستگاه های متصل اجازه دسترسی به اینترنت را می دهد.

این دستگاه می تواند از ترافیک و سرعت پایین در منتقل کردن اطلاعات، به صورت ویژه ای جلوگیری کند و بسیار موثر واقع شود؛ بنابراین با استفاده از آن سرعت انتقال اطلاعات در شبکه های محلی بالا خواهد رفت. در واقع یکی از مزایای این محصول این است که میزان استفاده از شبکه را کنترل خواهد کرد.

برند های مختلف سوئیچ

برند های مختلفی در طراحی و تولید انواع سوئیچ ها فعالیت دارند.

یکی از بهترین انواع برند های سوئیچ، سیسکو است. برند سیسکو تمامی تجهیزات شبکه را در بهترین نوع خود تولید می کند. با وجود اینکه سال های زیادی نیست تولید کننده بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات شبکه از جمله سوئیچ می باشد اما می توان آن را یکی از معروف ترین ها دانست. به غیر از آن یالینک نیز از برند های معروف و در عین حال با کیفیت است.

در ادامه به این می پردازیم که در خرید سوئیچ سیسکو راه کدام است.

سوئیچ سیسکو

قیمت سوئیچ سیسکو

در هنگام خرید سوئیچ سیسکو باید به کیفیت آن نیز در کنار قیمت توجه کنید این درست نیست که معیار ما برای خرید تجهیزات شبکه های فقط قیمت آن ها باشد‌. البته برندهای معروفی مانند یالینک و سیسکو بهترین سوییچ را تولید می کنند که قیمت کمی نیز دارد. بنابراین اگر به دنبال بالاترین کیفیت و در عین حال پایین ترین قیمت ممکن هستید، می توانید سوئیچ های شبکه در انواع مختلف را از این برند ها بخواهید. تولیدکنندگان این برند ها تضمین می‌ کنند که در خرید سوئیچ شبکه با کیفیت ترین محصولات را به دست خواهید آورد.

همان طور که می دانید به دلیل این که این محصول در برند های مختلف تولید می شود قطعا قیمت هر کدام از آن ها نیز متفاوت است؛ بنابراین به طور دقیق نمی توان قیمت مشخصی را بیان کرد. البته این تفاوت قیمت، علاوه بر برند به عوامل دیگری مانند نوع و کیفیت آن ها نیز بستگی دارد.

خرید سوئیچ سیسکو

اگر به دنبال خرید سوئیچ سیسکو در آسان ترین شکل خود هستید، می توانید شیوه خرید اینترنتی را انتخاب کنید.

مشاوران بهترین مرکز پخش سوئیچ شبکه یعنی نیتا مارکت می‌ توانند به شما کمک کنند مناسب ترین سوئیچ را با کمترین هزینه ممکن و بیشترین کیفیت انتخاب کنید. اگر در نصب و راه اندازی سوئیچ خود دچار مشکل شده اید، می توانید از کارشناسان مجرب ما کمک بگیرید.

به وسیله تماس با شماره تلفن مجموعه ، سفارشات خود را ثبت کنید. همچنین برای دریافت مشاوره از تیم حرفه ای ما می توانید واتساپ مجموعه نیتا مارکت را انتخاب نمایید. کارشناسان ما اقدام به ارائه مشاوره رایگان می کنند.