روتر شبکه چیست و چگونه کار می کند؟

روتر شبکه داده های شبکه را با استفاده از بسته هایی که حاوی انواع مختلفی از داده ها هستند، مانند فایل ها، ارتباطات، و انتقال های ساده (مثلاً تعاملات وب) هدایت و مسیریابی می کند

.
بسته‌ های داده دارای لایه ‌ها یا بخش‌ های متعددی هستند. هر کدام از این بسته ها حاوی اطلاعات شناسایی مانند فرستنده، نوع داده، اندازه و مهم ‌تر از همه، آدرس پروتکل اینترنت مقصدIP می باشند. روتر این لایه را می خواند، داده ها را اولویت بندی می کند. در نتیجه بهترین مسیر را برای استفاده برای هر انتقال انتخاب می کند.

روتر ها چگونه برای کسب و کار شما مفید هستند؟

روتر شبکه یک ابزار رایج در محاسبات شبکه ای مدرن است. آن ها کارمندان را به شبکه های محلی و اینترنت متصل می کنند، جایی که تمام فعالیت های تجاری ضروری انجام می شود. بدون روتر ها، ما نمی توانستیم از اینترنت برای همکاری، ارتباط یا جمع آوری اطلاعات و توسعه دانش خود استفاده کنیم

.
این سیستم ها ها نیز امنیت را تامین می کنند. فایروال داخلی و نرم افزار فیلتر محتوا محافظت بیشتری در برابر محتوای ناخواسته و وب سایت های مخرب بدون ایجاد اختلال در تجربه آنلاین شما فراهم می آورد.

با این حال، روتر فقط برای انتقال داده یا ایجاد اتصالات اینترنتی نیست. اکثر آن ها به شما امکان می دهند هارد دیسک ها را متصل کنید و از آن ها به عنوان سرورهای اشتراک گذاری فایل یا چاپگر های قابل دسترسی برای همه افراد در شبکه استفاده کنید.

انواع روتر شبکه

روتر شبکه نوعی سخت افزار شبکه ای است که انواع مختلفی دارد. این سیستم ها بر اساس چگونگی کارکرد، وظیفه و نحوه انجام کار ها با هم متفاوت هستند‌. در ادامه به هر یک از این سیستم ها می پردازیم.

روتر هسته شبکه

روتر های شبکه اصلی معمولاً توسط اپراتور های مخابراتی یا ارائه دهندگان ابری (مانند گوگل، آمازون، مایکروسافت) استفاده می شوند.

آن ها حداکثر پهنای باند را برای اتصال روتر ها یا سوئیچ های اضافی فراهم می کنند. اکثر SMB ها به روتر های شبکه اصلی نیاز ندارند. اما شرکت های بسیار بزرگ با کارمندان زیادی که در ساختمان ها یا مکان های مختلف کار می کنند، اغلب این نوع روتر را در معماری شبکه خود ادغام می کنند.

روتر لبه

روتر شبکه لبه ای که به نام مسیریاب دروازه یا به سادگی “دروازه” نیز شناخته می شود، آخرین نقطه اتصال یک شبکه به شبکه های خارجی از جمله اینترنت است.
روتر های لبه پهنای باند بهینه شده و برای اتصال به روتر های دیگر برای توزیع داده ها بین کاربران طراحی شده اند. سبستم های لبه معمولاً اتصال Wi-Fi یا توانایی مدیریت کامل شبکه های محلی را ارائه نمی دهند. آن ها فقط دارای پورت های اترنت هستند، با یک ورودی برای اتصال به اینترنت و چندین خروجی برای اتصال روتر های اضافی.
“روتر لبه” و “مودم” اصطلاحات قابل تعویض هستند، اگرچه دومی دیگر معمولاً توسط تولید کنندگان یا متخصصان فناوری اطلاعات استفاده نمی شود.

روتر توزیع

روتر توزیع یا داخلی، داده ‌ها را از نوع لبه (که “دروازه” نیز نامیده می ‌شود) از طریق یک اتصال سیمی دریافت می ‌کند و معمولاً از طریق اتصال Wi-Fi به کاربران منتقل می‌کند، اگرچه روتر معمولاً اتصالات فیزیکی (اترنت) را نیز فراهم می ‌کند. ) برای اتصال کاربران یا روتر های اضافی.

روتر بیسیم

روتر بی سیم، عملکردهای های لبه و توزیع را با هم ترکیب می کند. این سیستم ها به طور گسترده برای شبکه های خانگی و دسترسی به اینترنت استفاده می شوند.

اکثر اپراتور های مخابراتی روتر های بی سیم چند منظوره را به عنوان تجهیزات استاندارد ارائه می دهند. اما حتی اگر امکان استفاده از روتر بی سیم ISP را در کسب و کار کوچک خود دارید، ممکن است بخواهید از عملکرد بی سیم استثنایی، کنترل های اتصال اضافی و افزایش امنیت روتر تجاری استفاده کنید.

روتر مجازی

روتر های مجازی اجزای نرم افزاری هستند که به برخی از عملکردهای روتر شبکه اجازه می دهند در فضای ابری مجازی سازی شده و به عنوان یک سرویس در دسترس قرار گیرند.

این سیستم ها برای مشاغل بزرگ با نیازهای پیچیده شبکه ایده آل هستند. آنها انعطاف پذیری عالی، مقیاس پذیری آسان و هزینه اولیه کم را ارائه می دهند. مزیت دیگر روتر های مجازی کاهش مدیریت سخت افزار شبکه محلی می باشد..

خرید روتر سیسکو

روتر شبکه ای سیستمی برای هدایت و مسیر یابی داده های شبکه ای است. عنصر اصلی کار آن بر اساس اولویت بندی داده ها برنامه ریزیمی شود.

انواع مختلفی از این سیستم ها با نام های تجاری هسته شبکه، مجازی، بی سیم، توزیع و روتر لبه وجود دارد که یکی از بهترین شرکت های تولید کننده روتر در جهان، سیسکو می باشد. روتر سیسکو را می توانید  به صورت عمده یا خرده از نیتا مارکت خریداری کنید‌.

هیچ محصولی یافت نشد.